Nowości wydawnicze

Wybrane przestępstwa z części szczególnej kodeksu karnego

Data publikacji 01.12.2011

Wybrane przestępstwa z części szczególnej kodeksu karnego Założenia do ćwiczeń pod red. Jolanty Curyło i Leszka Gruntkowskiego ?Wybrane przestępstwa z części szczególnej kodeksu karnego?. Opracowanie to stanowi formę pomocy w przyswajaniu wiedzy z zakresu prawa karnego materialnego. Zostało ono przygotowane z myślą o słuchaczach zarówno kursów szkolenia podstawowego, jak i kursów doskonalenia zawodowego. Zamierzeniem autorów jest wypracowanie u słuchaczy umiejętności wyszukiwania i praktycznego zastosowania przepisów oraz samodzielnego radzenia sobie z problemami prawnymi. Powyższe umiejętności słuchacz może nabyć poprzez rozwiązywanie kazusów o różnym stopniu trudności. Metoda ta pozwala na lepsze zrozumienie i przyswojenie zagadnień teoretycznych, jak również skłania do dyskusji nad poruszanymi problemami i zachęca do pogłębiania wiedzy prawniczej. Opracowany materiał jest rozszerzeniem informacji przekazywanych przez wykładowców podczas zajęć m.in. o tematyce:

• przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu,
  • przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji,
  • przestępstwa przeciwko wolności,
  • przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności,
  • przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece,
  • przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego,
  • przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu,
  • przestępstwa komputerowe,
  • przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów,
  • kradzieże,
  • przestępstwa przeciwko mieniu.
Wydawnictwo Szkoły Policji w Pile; 2011 rok; ss. 68.