Spełnione marzenia!

Data publikacji 03.09.2018

W dniach 22-24 sierpnia miała miejsce wyjątkowa wycieczka, w której uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Leżenicy i Środowiskowego Domu Samopomocy "Caritas" w Pile - placówek, z którymi od wielu lat współpracują wolontariusze i samorząd Szkoły Policji w Pile.

Na wycieczkę do Benic wybrała się grupa 36 niepełnosprawnych w towarzystwie opiekunów i wolontariuszy Szkoły Policji w Pile, którzy przygotowali program i atrakcje wyjazdu. Podczas pierwszego dnia podopieczni mogli zażywać uroków Morza Bałtyckiego i jego przepięknych plaż w Dziwnowie - miasteczku usytuowanym pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim.

Drugiego dnia, przyszedł czas, aby poznać atrakcje i zabytki urokliwego Kamienia Pomorskiego. Wieczorem, przy pomocy policjantów z miejscowej komendy, zorganizowany został wieczór przy ognisku z kiełbaskami w Benicach – miejscowość gdzie przy ZSP istnieje Klasa Policji Konnej.

W ostatnim dniu pobytu niepełnosprawni mogli poznać okoliczne zakątki, takie jak ogromny Głaz Królewski na malowniczej Wyspie Chrząszczewskiej leżącej na zachód od Kamienia Pomorskiego. Dla wielu podopiecznych tych placówek wyjazd był spełnieniem ich marzeń oraz okazją do tego, by po raz pierwszy w życiu zobaczyć, a nawet wykąpać się w morzu.

WOSiD/Paulina Politowska