Góralu czy Ci nie żal

Data publikacji 17.05.2016

Zbliża się zakończenie kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się pracą dochodzeniowo-śledczą. Jednym ze słuchaczy tego kursu był ...

Góralu czy Ci nie żal Zbliża się zakończenie kursu specjalistycznego dla policjantów zajmujących się pracą dochodzeniowo-śledczą. Jednym ze słuchaczy tego kursu był st.post. Maciej Chowaniec, któremu za wielkie zaangażowanie w działalność samorządu szkolnego oraz pracę wolontaryjną, Komendant Szkoły ds. dydaktycznych – insp. Piotr Gaca wręczył dzisiaj wyróżnienie oraz upominek. St. post. Maciej Chowaniec to nie tylko postać nietuzinkowa i rozpoznawalna przez niemalże cała kadrę i słuchaczy Szkoły, ale również, a może przede wszystkim człowiek o wielkim sercu. Nie sposób wspomnieć o wszystkich przedsięwzięciach o charakterze wolontaryjnym w jakie angażował się ten policjant, ale warto wspomnieć chociażby o tych kilku najważniejszych. Wielkim wydarzeniem był udział st.post. Macieja Chowańca w, zorganizowanym przez Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas w Pile, koncercie charytatywnym w galerii VIVO „O radość wielkanocną osób niepełnosprawnych” podczas którego zagrał na trąbce kilka góralskich utworów. Niemniej ważne były także spotkania organizowane dla najmłodszych przedszkolaków umożliwiające najmłodszym kontakt z góralską kulturą. Niezapomniany był też udział naszego wolontariusza w XXX Jubileuszowym Zlocie Aktywu Turystycznego Resortu Spraw Wewnętrznych, gdzie wzbogacił swoim występ uroczystą galę która odbyła się w auli naszej Szkoły. Za tego typu działania, a także za umiejętność godzenia obowiązków służbowych i realizacji własnych zamierzeń z chęcią niesienia pomocy innym należą się st. post. Maciejowi Chowańcowi gratulacje i podziękowania. Biorąc pod uwagę, że dobro zawsze wraca życzymy Panu powodzenia na jutrzejszym egzaminie i dalszych sukcesów w życiu.

Góralu czy Ci nie żal Góralu czy Ci nie żal Góralu czy Ci nie żal Góralu czy Ci nie żal

autor: Wojciech Thiel

(17.05.16)