Proces w praktyce

Data publikacji 14.04.2017

W dniu 11 kwietnia 2017 r. Szkoła Policji w Pile, wspólnie z przedstawicielami Regionu IPA działającym przy Szkole, zorganizowała w ramach doskonalenia zawodowego w aspekcie „procesu karnego w praktyce”, wyjazd do Sądu Okręgowego w Poznaniu. Wykładowcy przyglądali się rozprawie prowadzonej przeciwko Adamowi Z. podejrzanemu o zabójstwo Ewy Tylman.

Podczas piątej już rozprawy przesłuchano w charakterze świadka trzy osoby. Przesłuchania dotyczyły przede wszystkim sytuacji i zachowania osób, które poprzedzały tragiczne zdarzenie, w którym śmierć poniosła Ewa Tylman. Świadkowie opisywali zachowania poszczególnych osób, w szczególności Adama Z.

W trakcie rozprawy odczytywano świadkom ich poprzednie zeznania, a także odczytywano treść wiadomości sms i internetowych. Odtworzono również nagranie z przeprowadzonego eksperymentu procesowego z udziałem jednego z przesłuchiwanych świadków oraz stron postępowania i ich przedstawicieli.

Udział w rozprawie pozwolił policyjnym wykładowcom wzbogacić wiedzę o przebiegu rozprawy sądowej.

Autor: Renata Kowalska