IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji

My też dopingowaliśmy polską drużynę

Data publikacji 22.11.2017

W dniu 10 listopada funkcjonariusze wraz z pracownikami Szkoły Policji w Pile udali się do Warszawy, gdzie na Stadionie PGE Narodowy odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Polski i Urugwaju.

Wyjazd na mecz został zorganizowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA przy Szkole Policji w Pile. Duch sportowej zabawy towarzyszyły nam już od samego początku wycieczki. Podczas długiej drogi w autokarze panowała wesoła atmosfera. Nie obyło się bez wykrzykiwania haseł zagrzewających do sportowej walki, przebierania w piłkarskie gadżety, malowania twarzy, czy zakładów związanych z wynikiem meczu. W trakcie podróży asp. Przemysław Zublewicz - przewodniczący NSZZP w Szkole Policji w Pile oraz kom. Sebastian Wegner przewodniczący Regionu IPA zorganizowali konkursy dla uczestników wycieczki. Nagrodami były gadżety związane ze Szkołą.

Mecz okazał się niezwykle ekscytujący, trudno było usiedzieć na miejscu, dlatego większość widowiska oglądaliśmy stojąc, oklaskując i kibicując polskiej drużynie. Fantastyczna była również sama oprawa wydarzenia. Morze biało-czerwonych szalików uniesionych w górę w trakcie śpiewania polskiego hymnu, wykrzykiwanie przez kibiców nazwisk zawodników podczas prezentacji, cały stadion wykrzykujący jednym głosem piłkarskie dewizy - robiły wrażenie nie tylko na wiernych kibicach. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W drodze powrotnej duża dawka dobrych emocji była przyczynkiem do komentowania i wymiany spostrzeżeń związanych z meczem. Do Piły wróciliśmy w sobotę nad ranem, zmęczeni, ale zadowoleni. Oprócz możliwości obejrzenia na żywo meczu polskiej reprezentacji, wyjazd był okazją do integracji pracowników i funkcjonariuszy.

Przemysław Zublewicz