Zakończenie kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej

16 kwietnia 2024 roku w Auli Szkoły Policji w Pile odbyła się zbiórka z okazji zakończenia kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze. W uroczystości uczestniczyli Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile mł. insp. Marcin Towalewski oraz kadra kierownicza Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile mł. insp. Marcinowi Towalewskiemu oraz od wprowadzenia sztandaru Szkoły Policji.

Blisko pięćdziesięcioro funkcjonariuszy odebrało świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze. Policjanci przez ostatnie trzy miesiące doskonalili swoje umiejętności i kompetencje zawodowe z zakresu prawa karnego i procesowego, prowadzenia czynności wykrywczych, precyzyjnego wykonywania oraz dokumentowania czynności procesowych, jak również udzielania pierwszej pomocy medycznej i doskonalenia w zakresie posługiwania się bronią palną.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile mł. insp. Marcin Towalewski pogratulował absolwentom osiągnięcia bardzo dobrych wyników na egzaminie kończącym oraz wyraził przekonanie, że zdobyta wiedza i umiejętności podczas kursu przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej pracy wykrywczej.

DSz