Za nami kolejne wizyty w Szkole Policji w Pile

W jaki sposób pomóc osobie, która się zadławiła? Jak odnaleźć ślady na miejscu zdarzenia oraz na czym polega praca technika kryminalistyki? Jaki sprzęt stanowi wyposażenie policjanta w służbie? Jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadali wykładowcy, którzy każdego dnia szkolą policjantów.

W ostatnim czasie w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów klas o profilu policyjno-wojskowym ze szkół średnich w Grudziądzu oraz w Gnieźnie oraz uczestników Ogólnopolskiej Konferencji EFEKT Piła Tango 2024 oraz Ogólnopolskich Mistrzostw Mów Improwizowanych i Humorystycznych.

Odwiedzający mogli poznać między innymi blisko 100-letnią historię budynku Szkoły Policji w Pile, wziąć udział w praktycznych zajęciach z zakresu pierwszej pomocy medycznej,
w trakcie których jednym z omawianych tematów były sposoby udzielania pomocy osobie, która się zadławiła.

Kolejne zajęcia praktyczne dotyczyły techniki kryminalistyki oraz sposobów zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia, prezentacja uzbrojenia i wyposażenia, które do dyspozycji mają policjanci w codziennej służbie, a także ćwiczenia praktyczne dotyczące bezpieczeństwa oraz podstaw posługiwania się bronią palną.

Odwiedzający naszą Szkołę mogli również dowiedzieć się, jakie kryteria należy spełnić, aby zostać policjantem, jak wygląda proces doboru do Policji, a także na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

DSz/MP