Konferencja „Bezpieczeństwo transakcji internetowych oraz wykorzystanie narzędzi OSINT w procesie wykrywczym”.

W dniach 24-26 stycznia br. w naszej Szkole odbywała się, zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy konferencja dotycząca bezpieczeństwa transakcji internetowych oraz efektywnego wykorzystania narzędzi OSINT (Open Source Intelligence) w procesie wykrywczym. Spotkanie było skierowane do policjantów pionu kryminalnego, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

W dzisiejszych czasach, wraz z dynamicznym rozwojem technologii, przestępczość gospodarcza przeniosła się także do przestrzeni wirtualnej. Oszuści coraz bardziej wyrafinowanie operują w sieci, dokonując nielegalnych transakcji, kradzieży tożsamości czy prania brudnych pieniędzy. Dlatego też, świadomość oraz umiejętność skutecznego reagowania na tego typu zagrożenia są kluczowe dla funkcjonowania organów ścigania.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami zajmującymi się przestępczością gospodarczą, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, najlepszymi praktykami oraz rozwiązaniami stosowanymi w codziennej pracy, a zaproszonymi specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa transakcji internetowych.

Organizacja takich wydarzeń jest kluczowym elementem w walce z dynamicznie rozwijającą się przestępczością internetową. Współpraca i ciągła edukacja funkcjonariuszy są niezbędne, aby skutecznie przeciwdziałać nowym wyzwaniom, jakie stawiają przed nami dzisiejsze technologie. Konferencja Bezpieczeństwo transakcji internetowych oraz wykorzystanie narzędzi OSINT w procesie wykrywczym była kolejnym krokiem w tym kierunku.

 

MP/MP

Powrót na górę strony