Przedszkolaki z wizytą w Szkole Policji w Pile

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Hałabały odwiedziły dzisiaj Szkołę Policji w Pile. Nasi milusińscy mieli okazję poznać pracę policjantów oraz dowiedzieć się jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi odgrywa Policja.

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia historii blisko 100-letniego budynku, w którym mieści się Szkoła Policji w Pile. Następnie po pamiątkowych zdjęciach przy logo Szkoły, nasi mali goście udali się na lekcję z zakresu pierwszej pomocy medycznej, na których poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą sposobów udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi oraz zasad korzystania z numeru alarmowego „112”.

Na kolejnych zajęciach z technikiem kryminalistyki przedszkolacy dowiedzieli się jak odnaleźć i zabezpieczyć ślady nawet te, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Trzecią część wizyty stanowiła lekcja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na której wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski oraz dowiedzieli się o podstawowych zasadach zachowania się na drodze oraz w podróży.

Na koniec spotkania wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci, zasiadając za kierownicą policyjnego radiowozu.

DS/DS