Dla 46 policjantów służby kryminalnej rozpoczął się czas doskonalenia zawodowego.

Dzisiaj, w samo południe w auli Szkoły, miała miejsce uroczysta inauguracja kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących czynności operacyjno-rozpoznawcze.

Na szkolenie skierowani zostali policjanci, którzy w jednostkach terenowych wykonują takie czynności, a ich wiedza i umiejętności wymagają uzupełnienia.

Podczas 56 dni szkoleniowych, policjanci będą wzbogacali wiedzę i umiejętności w zakresie postępowań przygotowawczych, pracy operacyjnej, procesu wykrywczego, wyszkolenia strzeleckiego,  zatrzymania niebezpiecznego przestępcy oraz pierwszej pomocy.

W uroczystości uczestniczyli: odpowiedzialny za pion dydaktyczny Zastępca Komendanta Szkoły insp. Ryszard Jakubowski, kierujący komórkami dydaktycznymi oraz członkowie zespołów pedagogicznych.

MP/MP