Tego jeszcze nie było!

To już tradycja, że Szkoła Policji w Pile chętnie włącza się w akcje charytatywne. Od kilku lat, z inicjatywy Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, jedną z nich jest wsparcie najbardziej potrzebujących w ramach „Szlachetnej Paczki”. W tym roku pomoc, który wypłynęła zarówno od pracowników oraz funkcjonariuszy Szkoły, a także słuchaczy naszych szkoleń i kursów dotarła aż do DWÓCH rodzin!

„Szlachetna Paczka” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji w całej Polsce. Wybierając rodzinę zmieniamy świat na lepsze! To nie tylko dostrzeżenie trudnej sytuacji domowników, ale i możliwość jej zmiany. Działania podejmowane przez Wolontariuszy przygotowujących paczki dodają siły i odwagi potrzebującym. Niewątpliwie to dobra pomoc…a jak zdarza się nam się nierzadko mawiać „dobro wraca”….

Koniec roku 2023 stał się dla dwóch rodzin niezwykły. Udało nam się zaspokoić ich 3 kluczowe potrzeby, a także przekazać dość sporą ilość artykułów spożywczych, środków czyszczących oraz brakujące sprzęty gospodarstwa domowego. Wszyscy członkowie rodziny, a było ich łącznie dziesięcioro otrzymali od nas specjalne upominki, które spowodowały, że poczuli się naprawdę wyjątkowo.

Zadbaliśmy również o szczegóły. Każdy prezent, aby nabrał okolicznościowego charakteru – owinęliśmy w świąteczny papier. W ten sposób sprawiliśmy jeszcze więcej radości obdarowanym!

W imieniu Pani Komendant Szkoły, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej BARDZO dziękujemy za tak szybką decyzję i podjęcie działań mogących uszczęśliwić drugiego człowieka! Jesteście niesamowici!

MP/MP