Mikołajkowe granie

Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, na terenie hali sportowej odbył się Mikołajkowy turniej piłki siatkowej o mistrzostwo Szkoły Policji w Pile.

Turniej zorganizowali opiekun samorządu słuchaczy wraz z dowódcą kompanii 3. Przy udziale licznie zgromadzonej i żywiołowo reagującej publiczności, w zawodach wzięło udział  8 drużyn reprezentujących słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych oraz kursów specjalistycznych. Mecze w fazie eliminacyjnej turnieju odbywały się w dwóch grupach rozgrywkowych.

W pierwszym półfinale spotkały się: reprezentacje kompanii 4 szkolenia zawodowego podstawowego SZP-7A/23 oraz reprezentacja kompanii 7 kursu specjalistycznego OR-5/23. W bezpośredniej rywalizacji zwyciężyli słuchacze kompanii 4. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny reprezentujące kompanię 3 szkolenia zawodowego podstawowego SZP-3/23 oraz słuchacze kompanii 7 kursu specjalistycznego DŚ-4/23. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji kompanii 3. W meczu o 3. miejsce w bezpośrednich derbach kursów specjalistycznych kompanii 7, zwyciężyli słuchacze kursu DŚ.

W wielkim finale spotkały się reprezentacje kompanii 3 oraz kompanii 4. Zwycięzcą turnieju zostali słuchacze reprezentujący kompanię 4. Uczestnicy turnieju otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy oraz nagrody specjalne przygotowane przez organizatorów w formie słodkiego poczęstunku.

Nie zapominając o potrzebujących i zbliżającym się szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia, sportowe zmagania słuchaczy pogodziliśmy ze zbiórką środków w ramach ,,Szlachetnej paczki” dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Na ten cel zebraliśmy wśród uczestników zawodów sportowych 380 zł.

KK/WK