Kryptonim EGIDA-23

W Szkole Policji w Pile odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „EGIDA-23”.

Zgodnie z Decyzją nr 369 Komendanta Głównego Policji z dnia 9 listopada  2023 r. w ćwiczeniach udział wzięło 20 pracowników ze stanu osobowego Szkoły.

Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim sprawdzenie gotowości działania pracowników posiadających przydziały organizacyjno-mobilizacyjne oraz zapoznanie z zakresem zadań służbowych wykonywanych w trakcie pełnienia służby w jednostce zmilitaryzowanej. Pracownicy powołani do odbycia ćwiczeń zapoznali się z obowiązkami służbowymi wykonywanymi w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

Podczas zajęć przybliżono tematy związane z nadawaniem przydziałów mobilizacyjno-obronnych do jednostek zmilitaryzowanych Policji, wyłączeniami od pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, omówiono i zaprezentowano budowę broni palnej służbowej oraz przećwiczono stosowanie opaski uciskowej przy urazach kończyn.

Przedsięwzięcie koordynowała Sekcja Ochrony Informacji Niejawnych przy współudziale Wydziału Kadr.

SOIN