Uratuj komuś życie – akcja rejestracja

Policjanci ze Szkoły Policji w Pile wspólnie z Fundacją DKMS zorganizowali w dniu 20 listopada akcję pod nazwą „Uratuj komuś życie – akcja rejestracja”.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie jak największej liczby osób do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Grupa 91 słuchaczy, w tym kadra Szkoły, zgłosiła gotowość do oddania swoich komórek macierzystych i szpiku kostnego.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się o nowotworze krwi, czyli białaczce. Im więcej osób będzie zarejestrowanych, tym większe szanse dla chorych osób na znalezienie zgodnego genetycznie dawcy niespokrewnionego.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i okazanie wielkich serc, otwartych na drugiego człowieka.

Tekst / zdjęcia:

Żaneta Kowalska, Adam Wrzeszcz / Waldemar Hałuja