Powitania i pożegnania

Szkoła Policji w Pile, która w przyszłym roku obchodzić będzie 70. rocznicę powołania, może pochwalić się ofertą ponad trzydziestu różnego rodzaju kursów i szkoleń. Biorąc jednak pod uwagę liczbę poszczególnych ich edycji, otrzymujemy aż 150 tego typu przedsięwzięć.

Wśród ponad 5 tysięcy uczestników tegorocznych form doskonalenia, są zarówno funkcjonariusze dopiero rozpoczynający swoją przygodę z mundurem, jak i policjanci z wieloletnim stażem, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności. Właśnie w Pile, bo poza tym, że szkoła znana jest ze swojej „kryminalnej” specjalizacji, to z wielu ankiet ewaluacyjnych, które wypełniają policjanci kończący naukę, możemy dowiedzieć się, że pilscy wykładowcy postrzegani są jako specjaliści w swojej dziedzinie.

W minionym tygodniu (13-17 listopada) absolwentami pilskiej Szkoły Policji zostało blisko 200 funkcjonariuszy, którzy wzięli udział w szkoleniach zawodowych podoficerskim i aspiranckim oraz kursach specjalistycznych:

  • dla opiekunów realizujących zadania związane z adaptacją zawodową policjantów w okresie służby przygotowawczej,
  • dla techników kryminalistyki,
  • dla policjantów pełniących funkcję oskarżyciela publicznego,
  • w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej,
  • dla kadry kierowniczej Policji średniego szczebla zarządzania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi,
  • w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • z zakresu nadzoru nad czynnościami procesowymi wykonywanymi przez Policję.

W szeregi słuchaczy wstąpiło natomiast ponad 230 policjantów, którzy w ramach sześciu różnych kursów i szkoleń, będą kształcić się m.in. z zakresu prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych, taktyki i technik przesłuchań, a także metodyki nauczania i prowadzenia lokalnego doskonalenia zawodowego.

 

Tekst/zdjęcia:

Waldemar Hałuja

Powrót na górę strony