Narodowe Święto Niepodległości oraz 101-lecie służby cywilnej

W dniu 10 listopada, w auli Szkoły, funkcjonariusze oraz pracownicy spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 101. rocznicy uchwalenia ustawy z 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej.

Udział w uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walcząc o wolną, niepodległą Ojczyznę, poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka. Tegoroczne obchody były również ukłonem w stronę pracowników cywilnych, bez których funkcjonowanie Policji byłoby utrudnione.

Ten dzień był znakomitą okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz nagród. Komendant Szkoły, insp. Beata Różniak-Krzeszewska wraz z zaproszonymi gośćmi – Wicestarostą Pilskim Arkadiuszem Kubichem oraz Przewodniczącą Rady Miasta Piły Marią Kubicą, wręczyła wyróżnienia osobom, które wzorowo wykonują obowiązki służbowe, wykazują szczególne zaangażowanie oraz prezentują godną naśladowania postawę etyczno-zawodową. Tego dnia nie zabrakło również odznaczeń związkowych, które wręczył kom. Przemysław Zublewicz - Przewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile.

Po części oficjalnej, wszyscy uczestniczący w uroczystości mieli okazję wysłuchać występu Agaty Kuleszy z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, a na zakończenie Komendant Szkoły oraz Zarząd NSZZ w Szkole Policji w Pile zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek oraz kawę.

WH