Kurs CEPOL 58/2023

W dniach 23-27 października w Szkole Policji w Pile gościliśmy uczestników międzynarodowego kursu CEPOL, którego tematyka dotyczyła współpracy policyjnej w zakresie rozwiązywania problemów dużego napływu uchodźców i imigrantów.

Była to już kolejna edycja międzynarodowego kursu CEPOL w naszej szkole. Tematyka kursu dotyczyła aspektów związanych z problematyką rozwiązywania problemów dużego napływu uchodźców i imigrantów, co stanowi jedno z najważniejszych wyzwań dla bezpieczeństwa we współczesnym świecie.

Wśród uczestników kursu byli przedstawiciele 21 państw takich jak: Malta, Francja, Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Finlandia, Włochy, Czechy, Portugalia, Belgia, Turcja, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Grecja. Uczestniczyli oni w zajęciach prowadzonych przez ekspertów reprezentujących: CEPOL, EUROPOL, Agencję UE ds. Azylu, Komisję Europejską, FRONTEX oraz Komendę Główną Policji.

DSz