W ciszy i zadumie

Wkrótce 1 i 2 listopada, a wraz z nimi przychodzi czas zadumy i refleksji. W te dni szczególnie wspominamy zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych.

Pamiętając również o miejscach wiecznego spoczynku dawnych mieszkańców Piły, w dniu 24 października słuchacze kompanii 3 szkolenia zawodowego podstawowego wspólnie z opiekunem samorządu słuchaczy oraz dowódcą kompanii udali się na teren zabytkowej nekropolii mieszczącej się w Pile przy alei Powstańców Wielkopolskich.

Cmentarz powstał w połowie XIX wieku. Z racji upływającego czasu, znaczna część cmentarza jest zaniedbana.

W trakcie wizyty przedstawiciele naszej Szkoły uporządkowali teren wokół kilkudziesięciu pomników i mogił, a w dowód pamięci o spoczywających tam osobach, zapalone zostały znicze nagrobne.

KK/WK