Jesienny bieg charytatywny

Już po raz drugi w tym roku na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych, kadra i pracownicy Szkoły Policji pobiegli w szczytnym celu – zebrania środków finansowych na działalność statutową Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Celem powołanej w 1997 roku przez Komendanta Głównego Policji Fundacji jest wsparcie i pomoc materialna wdowom i osieroconym dzieciom po poległych funkcjonariuszach Policji, pozostających w trudnych warunkach materialnych i życiowych.

Bieg Charytatywny na dystansie 2 kilometrów został zorganizowany 17 października na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Zwycięzców w kategorii kobiecej i męskiej okolicznościowymi upominkami w imieniu Komendanta Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej nagrodzili Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Ryszard Jakubowski oraz mł. insp. Marcin Towalewski. Tego dnia sportowa rywalizacja miała wymiar symboliczny, ponieważ wszystkim uczestnikom biegu przyświecał jeden cel – pomoc podopiecznym Fundacji Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Dochód z akcji (blisko 6 tysięcy złotych) zostanie w całości przekazany na konto Fundacji.

DSz