Szkolenie dla pomagających

W dniu 18 października 2023 r. podinsp. Aneta Wróblewska, funkcjonariuszka Szkoły Policji w Pile, przeprowadziła szkolenie dla pracowników i wolontariuszy Centrów Integracji Cudzoziemców z Piły, Kalisza, Leszna i Poznania.

Zorganizowane ono zostało przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu i swoim zakresem obejmowało problematykę i procedury postępowania w związku z podejrzeniem/stosowaniem przemocy domowej. Tematyka szkolenia uwzględniała specyfikę postępowania cywilnego oraz procedury karnej w odniesieniu do beneficjentów CIC, tj. cudzoziemców oraz osób obcojęzycznych.

Centra Integracji Cudzoziemców stanowią dla wymienionych osób nie tylko punkt informacyjny, w którym migrantki i migranci mogą uzyskać niezbędne informacje, ale również wsparcie psychologiczne i prawne. Ponadto prowadzone są kampanie społeczne i działania na rzecz społeczności lokalnej.

AW/LK