Dzień Sportu w Szkole Policji w Pile

W środę 11 października na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile zorganizowano „Dzień Sportu”, który na stałe zagościł już w kalendarzu szkolnych przedsięwzięć w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem uczestników oraz oficjalnym otwarciem zawodów w imieniu Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej przez Zastępcę Komendanta insp. Ryszarda Jakubowskiego. Następnie zostały zaprezentowane poszczególne drużyny biorące udział w zawodach oraz zasady obowiązujące podczas zaplanowanych konkurencji. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku oraz rozwijanie sprawności fizycznej policjantów. Sportowa rywalizacja odbywała się w myśl zasad fair play oraz zasad etyki zawodowej funkcjonariuszy.

W zawodach udział wzięło siedem sześcioosobowych drużyn, reprezentowanych przez funkcjonariuszy z poszczególnych kompanii oraz kadrę Szkoły. Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach, pokonanie toru przeszkód – bieg z manekinem, sztafeta z kozłowaniem piłki oraz rzutem do kosza w rękawicach bokserskich, sztafeta wahadłowa w oporządzeniu PZ. Ostatnią, najbardziej emocjonującą konkurencję stanowiło przeciąganie liny.

Po zaciętej rywalizacji, przy znakomitym dopingu licznie zgromadzonej publiczności na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna słuchaczy kursu specjalistycznego z kompanii 6. Miejsce drugie przypadło dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego z kompanii 3, a na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna kadry Szkoły Policji w Pile.

Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Ryszarda Jakubowskiego pamiątkowe puchary.

Ponadto podczas wydarzenia zostały ogłoszone wyniki Plebiscytu „Złoty Wykładowca Szkoły Policji w Pile, w którym słuchacze naszej Szkoły swoimi głosami wybrali najsympatyczniejszego wykładowcę, najbardziej pomocnego, najbardziej wymagającego, czy też wykładowcę z największym poczuciem humoru.  Laureaci Plebiscytu otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez NSZZP w Szkole Policji w Pile.

Niewątpliwie tego dnia najważniejsza była dobra zabawa i znakomita atmosfera, które dopisywały zarówno startującym w zawodach, jak i licznie przybyłej publiczności.

DSz