Ze świadectwem w ręku

Z tytułowym świadectwem w ręku Szkołę Policji w Pile opuściło w ubiegły piątek blisko stu absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego.

Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Ryszard Jakubowski, w imieniu Komendanta Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, poza wręczeniem świadectw ukończenia szkolenia, przekazał także wyróżniającym się osobom listy gratulacyjne w dowód podziękowania za ich udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Młodzi stażem policjanci w trakcie ponad 1100 godzin lekcyjnych byli przygotowywani - teoretycznie i praktycznie - do skutecznego wykonywania podstawowych czynności służbowych, m.in. w zakresie ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencyjnych, a także wyszkolenia strzeleckiego.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy również grupę blisko 50 absolwentów kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze.

Po trwającej ponad trzy miesiące intensywnej pracy, funkcjonariusze wzbogacili swoją wiedzę m.in. z zakresu prawa karnego i procesowego, prowadzenia czynności wykrywaczach, wykonywania i dokumentowania czynności procesowych oraz udzielania pomocy przedmedycznej.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

WH