Kurs z metodyki nauczania

W okresie od 25 września do 6 października br. w Szkole Policji w Pile zrealizowano drugą z zaplanowanych na ten rok edycję kursu specjalistycznego z zakresu metodyki nauczania oraz prowadzenia lokalnego doskonalenia.

Zajęcia prowadzili nauczyciele policyjni z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły –  nadkom. Hanna Bigielmajer, podkom. Przemysław Wypuść i mł. asp. Weronika Bugaj.

W kursie wzięło udział 10 funkcjonariuszy Policji i 1 pracownik cywilny – z garnizonów: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, a także ze Szkoły Policji w Pile.

Zgodnie z programem nauczania na ww. kursie, każdy z jego uczestników indywidualnie zrealizował dwie jednostki lekcyjne z tematu zgodnego z wcześniej opracowanym konspektem, z wykorzystaniem dwóch różnych metod dydaktycznych.

Celem kursu było przygotowanie nauczycieli policyjnych do realizacji zadań dydaktycznych w jednostkach szkoleniowych oraz przygotowanie policjantów realizujących zajęcia w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego w jednostkach organizacyjnych Policji.

Kursanci z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a proces dydaktyczny odbywał się w przyjaznej atmosferze. Czas trwania kursu został wykorzystany przez słuchaczy optymalnie, o czym świadczy poziom przeprowadzonych przez nich zajęć, jak również opinie wyrażone podczas podsumowania kursu.

HB