Akcja honorowego krwiodawstwa

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, kursów specjalistycznych oraz kadra naszej Szkoły, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i bezinteresownie przekazując najcenniejszy z leków, oddali krew dla kolegi asp. szt. Zbigniewa Korczaka – dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, który jest po przeszczepie szpiku.

Na apel o oddawanie krwi niezwłocznie odpowiedział koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, który wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zorganizował akcję.

Grupa wolontariuszy oddała tym razem blisko 15 litrów krwi. Była to już dziewiąta akcja honorowego krwiodawstwa w tym roku w pilskiej Szkole Policji. Podczas nich przekazano na rzecz najbardziej potrzebujących prawie 164 litry krwi.

Wszystkim Krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

WH

Zdjęcia: podkom. Grzegorz Staszczyk