VIII KONFERENCJA FARMACEUTYCZNA

W dniach 26-27 września 2023 r. Szkoła Policji w Pile gościła uczestników VIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Przestępczość farmaceutyczna – pozamedyczne stosowanie leków i wyrobów medycznych, doping”. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „STOP Nielegalnym Farmaceutykom”.

Konferencja jest konsekwencją podpisanego w 2018 roku porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Policji w Pile i Stowarzyszeniem „STOP Nielegalnym Farmaceutykom”. Celem zawartego porozumienia jest m.in. doskonalenie i propagowanie wiedzy oraz umiejętności z zakresu nauk farmaceutycznych, prawnych oraz kryminalistycznych, upowszechnianie wiedzy na temat regulacji prawnych dotyczących obrotu produktami i wyrobami medycznymi w Polsce i poza jej granicami, inicjowanie i wspieranie działań na rzecz wdrażania najlepszych standardów krajowych i światowych w zakresie ochrony zdrowia ludzi i zwierząt, a także propagowanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej z tytułu naruszania norm prawnych regulujących obrót produktami i wyrobów medycznych, a także wyróżnianie i promowanie wybitnych osiągnięć naukowych, działalności i upowszechniania wiedzy w zakresie dobrych praktyk dedykowanych dla produktów i wyrobów medycznych.

Uczestników konferencji przywitał, w imieniu Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, Zastępca ds. dydaktycznych – insp. Ryszard Jakubowski. Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia „STOP Nielegalnym Farmaceutykom”, który omówił zagadnienia związane z przestępczością farmaceutyczną w III dekadzie XXI wieku. W sumie w ciągu dwóch dni trwania konferencji głos zabrało ponad 20 prelegentów (wykaz oraz omawiana tematyka została przedstawiona w prezentacji).

Na zakończenie insp. Ryszard Jakubowski wręczył uczestnikom certyfikaty oraz podziękował za wystąpienia. Konferencja została oceniona, zarówno przez prelegentów, jak i odbiorców z komend wojewódzkich i Stołecznej Policji, jako bardzo interesująca i cenna z punktu widzenia potrzeb codziennej pracy i służby, mających na celu zapobieganie i zwalczanie przestępstwom farmaceutycznym.

WH