Absolwenci szkoleń podoficerskiego i aspiranckiego

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy grupę blisko 150 absolwentów, którzy uczestniczyli w dwóch rodzajach szkoleń zawodowych – podoficerskim i aspiranckim.

Pierwsi z nich odebrali we wtorek świadectwa ukończenia, które w imieniu Komendanta Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej wręczył Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Ryszard Jakubowski.

Słuchacze szkolenia zawodowego podoficerskiego, pod okiem doświadczonych wykładowców, poszerzyli swoje kompetencje zawodowe w zakresie m.in. wykroczeń, postępowań przygotowawczych, zagrożeń w cyberprzestrzeni, pracy operacyjnej, wybranych zagadnień prawa cywilnego, rodzinnego i administracyjnego, wydarzeń nadzwyczajnych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także doskonalili umiejętności strzeleckie, taktykę i techniki stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz udzielania pierwszej pomocy.

W czwartek natomiast grupa 96 policjantów otrzymała świadectwa ukończenia szkolenia zawodowego aspiranckiego. Skierowani na to szkolenie policjanci, przez blisko miesiąc doskonalili swoje umiejętności oraz wzbogacali wiedzę m.in. o zagadnienia z zakresu prawa karnego procesowego, cyberprzestępczości, zarządzania kryzysowego i pracy operacyjnej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

WH