To był dzień pełen atrakcji – „Miasteczko policyjne” i „Drzwi otwarte” Szkoły Policji w Pile podczas uroczystości nadania sztandaru

Pokaz dynamiczny przygotowany przez policjantów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, pokaz koni służbowych w akcji, pokazy samoobrony, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzenia Szkoły Policji w ramach „Drzwi Otwartych” – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na widzów podczas „Miasteczka Policyjnego” przygotowanego z okazji uroczyści nadania sztandaru Szkole Policji w Pile.

W piątek 15 września na placu Staszica w Pile odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Szkole Policji w Pile. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości rozpoczęła się część promocyjna wydarzenia, która miała formę „Miasteczka policyjnego”. Na widzów czekały stoiska Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, Komend Wojewódzkich Policji w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku oraz Szczecinie, Szkoły Policji w Słupsku oraz w Pile, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Akademii Policji w Szczytnie, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, a także spółki ENEA.

„Miasteczko policyjne”.

Odwiedzający mogli zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany w Policji, w tym między innymi radiowozy BMW, motocykle, pojazdy elektryczne, a także pojazd specjalny „TUR” i pojazd pirotechniczny, z których na co dzień korzystają policyjni kontrterroryści. Ponadto na odwiedzających czekały symulatory dachowania oraz wypadku z Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej.

Jednym z głównych punktów programu „Miasteczka policyjnego” były pokazy dynamiczne przygotowane przez policjantów Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, pokazy wyszkolenia pododdziałów konnych z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie oraz w Poznaniu, pokaz wyszkolenia psów służbowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pokazy samoobrony przygotowane przez instruktorów taktyk i technik interwencji pilskiej Szkoły Policji. Ponadto w części artystycznej na scenie wystąpiły mł. asp. Katarzyna Kokoszka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz st. post. Ewa Koban z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, a także zespół „AVANS”, w którego skład wchodzą słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych oraz absolwenci Szkoły Policji w Pile.

Występ artystyczny zespołu „AVANS”.

Wszyscy zainteresowani mogli również zwiedzić naszą Szkołę w ramach przygotowanych „Drzwi Otwartych”. Zwiedzający mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się jak na co dzień wyglądają zajęcia dydaktyczne i zobaczyć między innymi pracownie techniki kryminalistycznej, salę pierwszej pomocy, halę sportową oraz poznać historię naszej Szkoły.

DS/MP

• Występ artystyczny zespołu „AVANS”.
  • Pokaz dynamiczny przygotowany przez policjantów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.
  • Występ orkiestry policyjnej.
  • Pokazy wyszkolenia pododdziałów konnych z Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie oraz w Poznaniu.
  • Maskotki policyjne.
  • „Miasteczko policyjne”.
  • Szkoła Policji w Pile.
  • Przywitanie zwiedzających Szkołę Policji w Pile.
  • Zwiedzanie sali wykładowej.
  • Zwiedzanie sali komputerowej.
  • Zwiedzanie sali specjalistycznej techników kryminalistyki.
  • Zwiedzanie sali do ćwiczeń pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Rozmowa z wykładowcami ruchu drogowego.
  • Zwiedzanie placu apelowego Szkoły Policji w Pile.
  • Zwiedzanie części sportowej Szkoły Policji w Pile.
  • Zwiedzanie miejsc służących do symulacji interwencji.
  • Zdjęcie pamiątkowe odwiedzających.