Członkowie drużyn pożarniczych z wizytą w Szkole

W dniu 25 sierpnia Szkołę Policji w Pile odwiedziła grupa 50 osób – uczestników obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gmin powiatu pilskiego oraz reprezentacja z zaprzyjaźnionego powiatu Schwalm-Eder.

Obóz został zorganizowany w ramach edukacji przeciwpożarowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Jego program obejmuje m.in. ćwiczenia sportowo-pożarnicze, zapoznanie z pracą jednostek pożarniczych oraz ćwiczenia z musztry, pierwszej pomocy medycznej i podstaw ratownictwa wodnego.

Jednym z punktów obozu była wizyta w Szkole Policji i zapoznanie się z warunkami i  metodami szkolenia policjantów.

Po powitaniu młodzieży i ich opiekunów w holu głównym Szkoły, goście zwiedzili w obecności asp. szt. Gerarda Stankiewicza obiekty sportowe, gdzie policjanci szkoleni są z technik interwencyjnych oraz zapoznali się z jednostkami broni palnej wykorzystywanej w Policji. Następnie mł. asp. Anna Magdziak zapoznała młodzież z zagadnieniami dot. udzielania pomocy przedmedycznej. Asp. szt. Kamil Doliwka omówił natomiast rożnego rodzaju ślady, z którymi technik kryminalistyki może spotkać się zabezpieczając miejsce zdarzenia. Na zakończenie pobytu w Szkole, podinsp. Adriana Niemczuk-Gorgoń przekazała podstawowe wiadomości o doborze i służbie w Policji.

WH/WH