Akcja krwiodawstwa w pilskiej Szkole Policji

Okres wakacyjny to czas, w którym zapotrzebowanie na krew w całym kraju jest bardzo duże. Ten cenny dar i podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych. Dlatego po raz kolejny do akcji włączyli się słuchacze Szkoły Policji w Pile.

Akcja honorowego oddawania krwi została przeprowadzona 10 sierpnia 2023 roku przy współudziale z pilskim Oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był podkom. Grzegorz Staszczyk – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

W akcji udział wzięło 29 wolontariuszy – słuchaczy kursu zawodowego podstawowego oraz podoficerskiego, którzy oddali ponad 13 litrów krwi.

Warto pamiętać, że oddając krew ratujemy życie innych osób. Tym bardziej cieszy niezmienne zaangażowanie słuchaczy naszej Szkoły.

DS/DS