Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

Pełnym dopełnieniem zdobytej wiedzy teoretycznej oraz realizacja zadań na zajęciach praktycznych, w zbliżonych do rzeczywistych warunków w specjalnie przygotowanych salach oraz na terenie obiektów zewnętrznych naszej Szkoły, jest zawsze realizacja obowiązkowych praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego. Tym razem Kompania 7 miała okazję zabezpieczać Festiwal Pol’and Rock.

Po prawie 5 miesiącach nauki przyszedł czas na długo wyczekiwane służby patrolowe – oczywiście pełnione zgodnie z zasadami etyki zawodowej Policjanta pod okiem doświadczonej kadry naszej Szkoły. To właśnie pierwsze służby pełnione poza jednostką szkoleniową oddają w pełni charakter podejmowanych czynności służbowych i uświadamiają młodym policjantom jak ważna jest służba drugiemu człowiekowi.

Podczas pełnionych dwuzmianowych służb, słuchacze naszej Szkoły skupiali się na wsparciu policjantów OPP oraz WRD podczas zabezpieczenia dworca kolejowego w Czaplinku oraz w rejonie zorganizowanej imprezy. Ich zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, utrzymanie ładu i porządku publicznego oraz dbanie o bezpieczeństwo i płynność ruchu na drogach dojazdowych do parkingów i wejść na festiwal. Osoby, które zdecydowały się uczestniczyć w festiwalu, mogły od naszych słuchaczy uzyskać cenne informacje o możliwych drogach dotarcia na teren imprezy, a w razie potrzeby uzyskać inną pomoc.

Wszystkim słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego życzymy wszystkich tak spokojnych służb jak przy zabezpieczeniu festiwalu Pol’and Rock!

MP/MP

• Patrol dwuosobowy mieszany w odblaskowych kamizelkach stojący przy torach kolejowych
  • Umundurowani słuchacze Szkoły Policji w Pile stojący wzdłuż peronu dworca PKP podczas zabezpieczenia Festiwalu Pol’and’Rock
  • Zdjęcie grupowe trzech policjantów i trzech policjantek, wszyscy weseli