Bo szkolić to my potrafimy! Nie tylko Policję…

Za nami szkolenie organizowane dla strażników Państwowej Straży Rybackiej będące konsekwencją podpisanego porozumienia ze świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Tematem przewodnim było posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego.

Celem organizowanego szkolenia było przygotowanie uczestników do wykonywania zadań na stanowisku strażnika Państwowej Straży Rybackiej.

W pomieszczeniu strzelnicy trzech uczestników szkolenia w słuchawkach na uszach, stoi tyłem i sięga po broń do kabury. Czynnościom przygląda się policjant.

Realizacja treści kształcenia zawartych w programie wymagała przeprowadzenia 22 godzin lekcyjnych. Podczas 3 dniowego szkolenia strażnicy reprezentujący Państwową Straż Rybacką w Kielcach zapoznali się oraz doskonalili swoje umiejętności w zakresie:

• przepisów regulujących zastosowanie i dokumentowanie użycia broni palnej
    i środków przymusu bezpośredniego przez strażników Państwowej Straży Rybackiej;
  • posługiwanie się bronią oraz zasady i warunki jej przechowywania i ewidencji;
  • posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego.

W sali wykładowej wyłożonej matami do ćwiczeń  funkcjonariusz pokazuje na uczestniku szkolenia kajdankowanie, dwóch pozostałych obserwuje ćwiczenie.

Zajęcia realizowała doświadczona kadra Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, tj. podinsp. Tomasz Ratajczak, asp. szt. Jarosław Tomczewski oraz mł.asp. Adam Wrzeszcz.

Szkolenie spotkało się z pozytywnym odbiorem, głównie z uwagi na jego praktyczny charakter. Satysfakcja z uzyskanych kwalifikacji – jak mówili sami uczestniczy – zdecydowanie przyczyni się do wykonywania zadań służbowych na jak najwyższym poziomie.

MP/MP

• w pomieszczeniu strzelnicy czterech policjantów patrzy na tarczę wyników strzelania
  • w pomieszczeniu strzelnicy, kursanci  w słuchawkach mierzą bronią do celu
  • w pomieszczeniu strzelnicy uczestnik szkolenia mierzy bronią do tarczy