Glock 17 – budowa i parametry

Jednym ze środków przymusu bezpośredniego wykorzystywanym przez Policję jest broń palna. Jeśli pozostałe środki przymusu bezpośredniego nie są wystarczające, policjanci mogą wówczas po nią sięgnąć.

Użyć broni palnej funkcjonariusze mogą jednak tylko w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie, zdrowie lub wolność swoją lub innej osoby oraz w celu przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu.

W trakcie szkolenia zawodowego podstawowego, podczas zajęć wyszkolenia strzeleckiego, słuchacze poznają dokładnie budowę i dane techniczne kilku jednostek broni będących na wyposażeniu Polskiej Policji.

Wychodząc naprzeciw licznym prośbą słuchaczy, wykładowcy Zakładu Taktyki i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile mł. asp. Tomasz Rogowski oraz st. asp. Jarosław Tomczewski stworzyli film instruktażowy przedstawiający najważniejsze parametry pistoletu Glock (na przykładzie modelu G-17), takie jak:

- podstawowe informacje o pistolecie,

- parametry techniczne,

- elementy budowy,

- zabezpieczenia,

- wskaźniki.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania!

TR/MP

Ładowanie odtwarzacza...