Bezpieczne wakacje – uczniowie w Szkole Policji w Pile

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł tak długo wyczekiwany czas wakacji. Mamy ogromną nadzieję, że będą one dla wszystkich przyjemne ale i bezpieczne. Dlatego pod koniec roku szkolnego gościliśmy w naszej Szkole uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. To był doskonały moment do przypomnienia dzieciom zasad właściwego zachowania.

Uśmiechnięty chłopiec siedzi na krześle przy ławce i trzyma rękę na głowie.

W celu przybliżenia służby policjantów i pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w życiu codzienny, a także zapoznania z rolą technika kryminalistyki w Policji nasi policjanci przeprowadzili spotkania z uczniami klasy podstawowej. Uczniowie zostali przywitani przez funkcjonariusza oraz pracownika Wydziału Prezydialnego, którzy pokazali naszym gościom niemal 100-letni budynek, w którym mieści się od 1954 roku Szkoła Policji.

Policjantka w mundurze zakłada dziewczynce usztywnienie kończyny górnej.

Podczas spotkania uczniowie poznali specjalistę z zakresu techniki kryminalistycznej, st. asp. Macieja Cimciocha – instruktora Zakładu Prawa i Kryminalistyki, który opowiedział na czym polega ujawnianie i zabezpieczanie śladów daktyloskopijnych. Uczniowie mieli również okazję samodzielnie ujawnić odbitki swoich linii papilarnych. Kolejnymi punktami wizyty były zajęcia z mł. asp. Dariuszem Brzezińskim oraz mł. asp. Anną Magdziak – instruktorami Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, którzy przekazali swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w jednostkach terenowych Policji na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz z zakresu pierwszej pomocy. Na koniec spotkania, w ramach podziękowania za bardzo aktywny udział w zajęciach, każde dziecko otrzymało gadżety z logo naszej Szkoły.

Policjant w mundurze prezentuje dzieciom siedzącym przy stole w pracowni kryminalistycznej sposób zabezpieczenia śladów.

Przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego bardzo istotne jest zwrócenie uwagi młodym ludziom, jak ważne jest dbanie a własne zdrowie i życie, a zajęcia zaproponowane przez Szkołę były doskonałym tego wyrazem.

Dziewczynka ze skupionym wyrazem twarzy siedzi przy stole opierając brodę na dłoniach.

 

MP/MP

  • Stojący policjant trzyma dłoń na ramieniu chłopca stojącego w czapce policyjnej. Chłopiec pokazuje skierowany ku górze kciuk prawej ręki.
  • Stojący policjant trzyma dłoń na ramieniu chłopca stojącego w czapce policyjnej.
  • Stojący policjant trzyma dłoń na ramieniu chłopca stojącego w czapce policyjnej.
  • Stojący policjant trzyma dłoń na ramieniu dziewczynki stojącej w czapce policyjnej. Dziewczynka pokazuje uniesione w górę kciuki obu dłoni.
  • W sali dydaktycznej siedzą dzieci na krzesłach ustawionych w podkowę. Na środku sali leży na podłodze pięć manekinów tułowia osób dorosłych i jeden manekin tułowia małego dziecka, służące do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Policjantka w mundurze stoi odwrócona twarzą do dzieci.
  • Policjantka prezentuje sposób założenia opatrunku na głowę siedzącej na podłodze dziewczynki. W tle widać siedzące na krzesłach dzieci.
  • Policjantka w mundurze zakłada chłopcu siedzącemu na podłodze usztywnienie kończyny górnej. W tle dwie kobiety siedzą na krzesłach.
  • Na podłodze leży manekin małego dziecka. Dwa palce prezentera ułożone są na klatce piersiowej manekina, pokazując sposób wykonania masażu serca. Wokół manekina siedzą obserwatorzy.
  • Policjant w mundurze prezentuje znajdujące się w dwóch walizkach odczynniki do zabezpieczania i badania śladów kryminalistycznych. Otwarte walizki ustawione są na stole. Wokół stołu zgromadzone są dzieci.
  • Policjant w mundurze wykonuje rysunek na tablicy stojącej w pomieszczeniu. Przed tablicą, na stole ustawione są dwie otwarte walizki kryminalistyczne. Wokół stołu zgromadzone są dzieci, patrzące 
w kierunku tablicy.
  • Policjant w mundurze i fartuchu flizelinowym prezentuje zgromadzonym wokół dzieciom sposób użycia pędzla kryminalistycznego na skrzydle drzwi.
  • Policjant w mundurze i gumowych rękawiczkach prezentuje zgromadzonym wokół stołu dzieciom sposób ujawniania śladów linii papilarnych na kartce papieru, za pomocą pędzla kryminalistycznego.
  • Uśmiechnięta dziewczynka trzyma w ręce kartonik z odbitymi liniami papilarnymi dłoni. W tle stoją ustawione w szeregu dzieci oraz uśmiechnięty policjant.
  • Uśmiechnięta dziewczynka trzyma w ręce kartonik z odbitymi liniami papilarnymi dłoni. W tle stoją dwie dziewczynki.
  • Uśmiechnięty chłopiec trzyma w ręce kartonik z odbitymi liniami papilarnymi dłoni. W tle stoją ustawione w szeregu uśmiechnięte dzieci oraz uśmiechnięty policjant.
Powrót na górę strony