Pokazy sztuk walki

Niewątpliwie fanów filmów akcji wśród nas nie brakuje. Podczas oglądania podziwiamy zręczność, opanowanie czy umiejętności naszych bohaterów. Warto jednak wspomnieć, że „mistrzów” sztuk walki można spotkać praktycznie codziennie…na ulicy. Policjanci bowiem, zanim założą niebieski mundur przechodzą szkolenia, na których poznają techniki samoobrony i obezwładniania.

Wszyscy kandydaci do służby w policji biorą udział w szkoleniu, na którym uczą się podstaw najróżniejszych technik walki. Oprócz praktyki na macie, młodzi mundurowi poznają także okoliczności, w których mogą użyć swoich umiejętności, a cały cykl szkoleń poprzedza teoria, dzięki której funkcjonariusze uczą się dostosowywać środki do sytuacji. Co bardzo ważne, szkolenia, które przechodzą mundurowi, często mogą okazać się czynnikiem pozwalającym uratować zdrowie, a nawet życie nie tylko osób trzecich, ale i samego policjanta.

Pokaz swoich umiejętności mieli okazję zaprezentować słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego naszej Szkoły pod okiem nauczyciela policyjnego Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych asp. szt. Tomasza Ptaka – wieloletniego, doświadczonego instruktora Muaythai-Kickboxing.

Spotkania odbyły się na boiskach szkolnych podczas odbywających się dla całych rodzin festynów. Organizatorom, tj. Stowarzyszeniu Dziedzictwa Kulturowego i Sportu Wielkopolan Powiatu Pilskiego Gminy Wysoka z siedzibą w Mościskach oraz Szkole Podstawowej  im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie dziękujemy za zaproszenie!

MP/MP