Spotkanie z przedszkolakami

Jakie są numery alarmowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak postępować z nieznajomymi – o tym podczas spotkania z dziećmi z przedszkola rozmawiał policjant z pilskiej Szkoły Policji.

Dzień przed Międzynarodowym Dniem Dziecka, funkcjonariusz Zakładu Prawa i Kryminalistyki st. asp. Maciej Cimcioch – technik kryminalistyki, odwiedził dzieci z Publicznego Przedszkola nr 16 w Pile. Głównym tematem spotkania była daktyloskopia oraz zasady bezpiecznego zachowania.

St. asp. Maciej Cimcioch – technik kryminalistyki ze Szkoły Policji w Pile stojący w sali przed przedszkolakami

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda specyfika służby technika kryminalistyki oraz czym jest daktyloskopia. Spotkanie było również doskonałą okazją do odpowiedzi na pytania dzieci: jakie informacje muszą przekazać wybierając numer alarmowy, jak bezpiecznie zachowywać się w obrębie drogi, jakich zasad należy przestrzegać przy kontaktach z obcymi oraz jaką funkcję pełnią odblaskowe elementy.

Mała dziewczynka w policyjnej czapce i kamizelce odblaskowej na tle policyjnego radiowozu. W tle inne dzieci.

Na spotkaniu wszystkie przedszkolaki otrzymały zadanie pokolorowania malowanki o tematyce policyjnej, z którym znakomicie sobie poradziły. Największą atrakcją okazała się jednak możliwość wykonania daktyloskopii, którą każde dziecko otrzymało na pamiątkę.

MP/MP

• St. asp. Maciej Cimcioch prezentuje przedszkolakom policyjną kamizelkę odblaskową
  • St. asp. Maciej Cimcioch pokazuje przedszkolakom zastosowanie taśmy zabezpieczającej miejsce zdarzenia
  • St. asp. Maciej Cimcioch robi przedszkolakom odbitki linii papilarnych