Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych

W niedzielę na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile odbył się Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Nie mogło na nim zabraknąć naszej Szkoły. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców naszego regionu - zdecydowanie pomogła w tym piękna pogoda!

Nasza jednostka przygotowała wiele atrakcji dla wszystkich uczestniczących w Rodzinnym Pikniku. W imieniu Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, w spotkaniu uczestniczył Pan Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Ryszard Jakubowski, a na przygotowanym stoisku promocyjnym swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem dzielili się funkcjonariusze Zakładu Prawa i Kryminalistyki, Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych oraz Wydziału Prezydialnego.

Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z podstawami kryminalistyki, wykonać sobie pamiątkową daktyloskopię, poćwiczyć na fantomach udzielanie pierwszej pomocy oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także zapoznać się ze specyfiką służby policyjnej oraz środkami przymusu bezpośredniego będącymi na wyposażeniu Policji.

Dla najmłodszych nie zabrakło drobnych prezentów. Każdy kto nas odwiedził mógł otrzymać na pamiątkę drobne gadżety z logo naszej Szkoły.

MP/MP