Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego

Przedwczorajszy dzień rozpoczął się dla 72 nowo przyjętych policjantów inauguracją szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile. Uroczyste rozpoczęcie kursu odbyło się w auli szkoły z udziałem zastępcy Komendanta Szkoły ds. dydaktycznych – insp. Ryszarda Jakubowskiego, kierowników oraz kadry dydaktycznej Szkoły.

Kierownictwo Szkoły Policji w Pile podczas uroczystej inauguracji szkolenia zawodowego podstawowego na auli Szkoły.

Podczas 144 dni szkoleniowych i w sumie 1147 godzinach zajęć dydaktycznych, policjanci z garnizonów: wielkopolskiego, lubuskiego oraz kujawsko – pomorskiego zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych. Policjanci zapoznają się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, poszukiwania osób i rzeczy, ujawniania sprawców przestępstw, z teoretycznymi i praktycznymi aspektami skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych, tajnikami podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, taktyką i technikami interwencji oraz odbędą przeszkolenie strzeleckie.

Szkolenie zakończy się egzaminem sprawdzającym wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.

MP/MP

• Umundurowani słuchacze stojący na auli Szkoły Policji w Pile podczas uroczystego rozpoczęcia szkolenia zawodowego podstawowego – widok z przodu. Z prawej strony kadra nauczająca
  • Poczet sztandarowy i kierownictwo Szkoły Policji w Pile podczas uroczystej inauguracji szkolenia zawodowego podstawowego na auli.
  • Umundurowani słuchacze stojący w szeregu na auli Szkoły Policji w Pile podczas uroczystego rozpoczęcia szkolenia zawodowego podstawowego – widok z tyłu i z boku.