Kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Za nami zakończenie pierwszej rozpoczętej w tym roku edycji kursu specjalistycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Jego celem jest przygotowanie policjantów do wykonywania zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przede wszystkim w trakcie wykonywania czynności służbowych.

Na kurs kierowani są policjanci w służbie stałej, którzy doskonalą swoje umiejętności nabyte wcześniej na szkoleniu zawodowym podstawowym. Realizacja treści kształcenia zawartych w programie kursu wymaga przeprowadzenia 35 godz. lekcyjnych głównie w formie zajęć praktycznych. Z uwagi na efektywność stosowanych metod dydaktycznych liczebność grupy szkoleniowej nie przekracza 10 osób.

Słuchacze realizują ćwiczenia praktyczne w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie kursu policjanci doskonalą umiejętności w zakresie postępowania ratowniczego na miejscu zdarzenia, prowadzenia resuscytacji według aktualnych wytycznych ERC, postępowania z osobą poszkodowaną po urazie oraz innych nietypowych stanach zagrożenia życia. Tworząc założenia do ćwiczeń, nauczyciele policyjni realizujący zajęcia, bazują na doświadczeniu zawodowym oraz wykorzystują pomoce dydaktyczne dysponujące zaawansowaną technologią. Kurs kończy się egzaminem, który przeprowadzany jest w formie testu umiejętności. Policjanci prezentują swoje umiejętności realizując zadania praktyczne na podstawie opracowanych założeń.

Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia kursu!

Pamiętajmy!

Im większa jest nasza wiedza z zakresu pierwszej pomocy, tym więcej pewności
w działaniach zyskujemy na miejscu zdarzenia!

MK/MP

• Słuchacze realizują ćwiczenia praktyczne w zakresie udzielenia pierwszej pomocy.
  • Słuchacze realizują ćwiczenia praktyczne w zakresie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  • Defibrylator AED.
  • Słuchacze kursu specjalistycznego sprawdzają stan osoby poszkodowanej.
  • Zakończenie kursu specjalistycznego przez Zastępcę Komendanta Szkoły Policji w Pile.