Uczniowie z klas o profilu policyjnym w naszej Szkole

Uczniowie z dwóch Szkół – Zespołu Szkół nr 2 w Swarzędzu oraz Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach miały okazję zwiedzić naszą Szkołę, a także uczestniczyć w zajęciach pokazowych i obserwować realizację zajęć dydaktycznych dla policjantów szkolenia zawodowego podstawowego.

Ww. Szkoły, w ramach swoich zadań statutowych prowadzą naukę na poziomie szkoły średniej z uwzględnieniem specyfiki między innymi służby w Policji. W związku z powyższym, ich uczniom przybliżono specyfikę zawodu Policjanta oraz zapoznano z działalnością Szkoły Policji w Pile.

Uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:

• Technika kryminalistyczna – realizował podkom. Artur Pinkowski, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki, który podczas spotkania omówił czym zajmuje się  kryminalistyka, zademonstrował ujawnianie i zabezpieczenia śladów, głownie daktyloskopijnych, przedstawił rodzaje kombinezonów ochronnych zabezpieczających techników kryminalistycznych na miejscy zdarzenia, a także omówił zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę technika kryminalistyki i samodzielnie ujawniali ślady dermatoskopijne;
  • Taktyka i techniki interwencji – realizowali mł. asp. Adam Wrzeszcz oraz sierż. szt. Patryk Ziembkiewicz, instruktorzy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych; na tych zajęciach nasi goście mieli możliwość obserwować zajęcia praktyczne z zakresu podejmowania interwencji, a część z uczniów przećwiczyła pod okiem specjalisty technikę stosowania śpb w postaci kajdanek.

Nasi goście mieli również okazję do zwiedzenia obiektów sportowych oraz budynku głównego naszej Szkoły, która po generalnej modernizacji, w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

WP

• Umundurowani uczniowie klas policyjnych na hali sportowej (maty) – widok z tyłu, podczas zajęć z sierż. szt. Patrykiem Ziembkiewiczem ze Szkoły Policji w Pile
  • Umundurowani uczniowie obserwujący przebieg symulowanej interwencji policyjnej z użyciem kajdanek
  • Umundurowani uczniowie klas policyjnych siedzący w ławkach w sali dydaktycznej podczas spotkania z podkom. Arturem Pinkowskim – technikiem kryminalistyki ze Szkoły Policji w Pile