Dochodzeniowcy rozpoczęli naukę

Od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Komendanta ds. dydaktycznych insp. Ryszardowi Jakubowskiemu oraz wprowadzenia sztandaru Szkoły Policji w Pile, rozpoczęła się zbiórka z okazji rozpoczęcia kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile w umundurowaniu galowym przyjmuje meldunek od umundurowanego policjanta. W tle stoją słuchacze w umundurowaniu ćwiczebnym.

Blisko pięćdziesięcioro funkcjonariuszy z dwunastu garnizonów rozpoczęło w poniedziałek (12.12) trwający ponad trzy miesiące kurs, podczas którego wzbogacą oni swoje kompetencje zawodowe. Czas, który spędzą w pilskiej Szkole pozwoli im na zdobycie właściwej wiedzy z zakresu prawa karnego i procesowego, prowadzenia czynności wykrywczych, wypracowania umiejętności w zakresie wykonywania i dokumentowania czynności procesowych, udzielania pomocy przedmedycznej, a także doskonalenie korzystania ze służbowej broni palnej.

WH

• Poczet Sztandarowy wraz ze Sztandarem Szkoły Policji w Pile wchodzi na Aulę szkoły. Umundurowani słuchacze stoją w postawie zasadniczej.
  • Umundurowani policjanci i policjantki w trakcie uroczystości w Auli Szkoły.
  • Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile w trakcie przemówienia. Komendantowi towarzyszy trzech policjantów z kadry kierowniczej Szkoły.