Mundur łączy ludzi

W budynku kina „Iskra” w Pile odbył się wyjątkowy koncert „Powiat za mundurem – Mundur łączy ludzi”.

Był on wyrazem wsparcia dla Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji i wszystkich służb, które bronią granicy naszego państwa. Było to już drugie, po zeszłorocznym, przedsięwzięcie, którego inicjatorem jest Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile ppłk Sylwin Donart. Starostwo Powiatowe w Pile włączyło się natomiast w organizację tego wydarzenia.

Na widowni zasiedli dowódcy i szefowie jednostek wojskowych, Straży Granicznej, Wojskowych Centrów Rekrutacji, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Lasów Państwowych, przedstawiciele stowarzyszeń kombatanckich i wojskowych oraz uczniowie z klas o profilu mundurowym.

W koncercie wystąpili wykonawcy z: Zespołu Szkół Technicznych w Pile, Szkoły przy Teatralnej w Pile, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Pile, kwartet saksofonowy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny „Avans” ze Szkoły Policji w Pile w składzie: post. Ewa Koban, post. Kinga Tomczuk i post. Michał Krukowski. Na finał zespół, razem ze wszystkimi artystami, wykonał piosenkę z repertuaru Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”.

Poza udziałem w koncercie, uczestnicy zgromadzeni w dniu 9 grudnia w budynku kina „Iskra” mieli okazję obejrzeć stoiska promocyjne różnych służb mundurowych. Wśród nich było także stoisko Szkoły Policji w Pile (wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pile), na którym został zaprezentowany nasz najnowszy dorobek wydawniczy.

 

WH

Powrót na górę strony