Przedszkolaki i uczniowie w Szkole Policji w Pile

Za nami kolejne spotkania, podczas których w murach naszej Szkoły gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola CARITAS nr 1 w Pile oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile.

W celu przybliżenia pracy policjantów i pogłębienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, nasi policjanci przeprowadzili spotkania z przedszkolakami oraz uczniami klas podstawowych. Dzieci zostały przywitane przez podkom. Magdalenę Pałys, która oprowadziła dzieci po niemal 100-letnim budynku, w którym mieści się od 1954 roku Szkoła Policji.

Grupa dzieci przesuwająca regały biblioteczne za nimi stoi opiekunka.

Podczas spotkania uczniowie poznali również specjalistę z zakresu techniki kryminalistycznej, asp. szt. Kamila Doliwkę, który wyjaśnił, do czego wykorzystywane są pomieszczenia specjalistyczne oraz wykonał im na pamiątkę odbitki linii papilarnych.  Pierwszoklasiści mieli również możliwość obejrzenia zajęć z taktyki i technik interwencyjnych, podczas których wykonywano ćwiczenia z pałką służbową typu tonfa.

Dzieci zebrane wokół stołu w towarzystwie stojącej opiekunki słuchają mówiącego umundurowanego funkcjonariusza.

Spotkanie z przedszkolakami było doskonałą okazją do podniesienia ich wiedzy i przygotowania dzieci na odpowiednią reakcję w sytuacji ewentualnego zagrożenia. Najmłodsi dowiedzieli się od podinsp. Adriany Niemczuk-Gorgoń, jakie informacje muszą przekazać wybierając numer alarmowy, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, jakich zasad należy przestrzegać przy kontaktach z obcymi oraz jaką funkcję pełnią elementy odblaskowe.

Na krzesłach siedzą dzieci w kamizelkach odblaskowych przed nimi stoi mówiąca kobieta w mundurze policyjnym.

Spotkanie uświadomiło naszym gościom, jak ważną rolę w bezpieczeństwie obywateli pełnią policjanci. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć przy logo Szkoły, a w nagrodę za aktywny udział w spotkaniach, każdy uczeń oraz przedszkolak otrzymał pamiątkowe gadżety z logo naszej Szkoły.

Pamiątkowe zdjęcie dzieci wraz z opiekunką przy tablicy z logo Szkoły Policji w Pile.

WP

• Grupa dzieci przesuwająca regały biblioteczne za nimi stoi opiekunka
  • Pamiątkowe zdjęcie dzieci wraz z opiekunką przy tablicy z logo Szkoły Policji w Pile
  • Dzieci zebrane wokół stołu w towarzystwie stojącej opiekunki słuchają mówiącego umundurowanego funkcjonariusza