O przestępstwach w świecie własności przemysłowej

Koncentrując się na aktualnie obowiązujących przepisach, wskazanie tego, co składa się na przestępstwo gospodarcze, nie do końca jest jednoznaczne.

Mogłoby wydawać się, że cechy charakteryzujące osobę sprawcy pełnią obecnie rolę drugorzędną, jednak nadal w społecznym odczuciu przestępczość gospodarcza występuje na styku biznesu, finansów i przemysłu, gdzie możliwość wykrycia sprawców jest zdecydowanie mniejsza.

Wychodząc naprzeciw policjantom i dając im możliwość podwyższenia kompetencji służbowych w zakresie ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej, firma Vis Probandi Polska Sp. z o.o. z/s w Warszawie przeprowadziła dla naszych słuchaczy szkolenie dot. rozpoznawania i zwalczania tego typu przestępstw.

Prowadzący wykład stoi przodem do słuchaczy zgromadzonych na sali wykładowej, w tle tablica z wyświetloną prezentacją.

Vis Probandi działa na terenie wielu państw Europy Środkowej i posiada pełnomocnictwo wielu firm, których znak i elementy wyglądu towarów są prawnie chronione. Konsultanci zatrudnieni przez firmę, to osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu przestępczości gospodarczej – intelektualnej.

Jesteśmy przekonani, że oferta szkolenia będzie miała wpływ na podniesienie świadomości policjantów co do samej ustawy, a jednocześnie udoskonali sposoby ujawniania i rozpoznawania podrabianych znaków towarowych, wskaże możliwości uzyskiwania pomocy w zakresie badań poszczególnych produktów, co z pewnością będzie miało przełożenie na jakość i efektywność prowadzonych czynności operacyjnych.

WP