Co mogą „powiedzieć” nam zwłoki?

Już po raz czwarty, w auli akademika naszej Szkoły został przeprowadzony wykład pn. CO MOGĄ „POWIEDZIEĆ” NAM ZWŁOKI? Spotkanie przeprowadziła podkom. Małgorzata Krzyżan, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Prelekcja skierowana była do uczestników szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznego i zawierała informacje nt. tanatologii i medycyny sądowej. Podczas wykładu przedstawiono status prawny zwłok ludzkich i  miejsca ich znalezienia. Poruszono również zagadnienia dotyczące podstaw prawnych i rodzajów badań pośmiertnych - autopsji, wczesnych i późnych znamion pośmiertnych oraz możliwości ustalania przybliżonego czasu zgonu i innych okoliczności mających z nim związek.

Wykład okazał się strzałem w dziesiątkę. Sala dosłownie pękała w szwach, zainteresowanie słuchaczy było ogromne, pojawiło się wiele pytań, a na koniec – co stało się już tradycją – gromkie brawa dla samej prowadzącej.

ZPiK/WP

• Grupa osób, kobiety i mężczyźni siedzący na sali wykładowej w trakcie zajęć.
  • Ekran na którym wyświetlana jest prezentacja multimedialna „Stwierdzenie zgonu. Zwłoki”
  • Umundurowana policjantka prowadzi wykład. W tle na ekranie wyświetlana prezentacja multimedialna.