Rozpoczęcie szkolenia zawodowego podstawowego

Kolejna grupa młodych policjantów stawia pierwsze kroki na wybranej przez siebie, wymagającej służbowej drodze. Nowo przyjętych w ostatnich dniach do służby, 112 policjantów rozpoczęło szkolenie zawodowe podstawowe w naszej Szkole. Przez ponad sześć miesięcy będą zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby. Są już po pierwszych dniach nauki policyjnego rzemiosła.

Wszyscy, którzy uprzednio w swoich jednostkach terenowych złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje służbowe muszą przejść obowiązkowe szkolenie zawodowe podstawowe, które pozwoli im w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.

W uroczystym rozpoczęciu szkolenia uczestniczyli funkcjonariusze z różnych stron kraju. Nowo przyjętych do służby policjantów na szkolenie do pilskiej Szkoły skierowały Komendy Wojewódzkie Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Szczecina, Radomia, Kielc, Krakowa i Poznania. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Będzie to również czas na odbycie praktyk, pierwszych służb w terenie, pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

W imieniu pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, wszystkich nowoprzyjętych policjantów przywitała i życzyła samych sukcesów pani zastępca ds. logistycznych insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy.

 

WP

Powrót na górę strony