Szkolenie dla kuratorów I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Dorosłych

Wraz z końcem półrocza 2022 r. w Szkole Policji w Pile, odbyło się szkolenie dla kuratorów I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Dorosłych w Pile, w zakresie przeciwdziałania zachowaniom korupcyjnym.

Szkolenie przeprowadził st. asp. Robert Matuszewski – instruktor Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile.

W trakcie szkolenia zostały przedstawione i omówione aspekty prawne zachowań korupcyjnych, wskazano przestępstwa ściśle powiązane z tym zjawiskiem oraz określono zagrożenia wynikające ze zjawiska korupcji. Ponadto zaprezentowano i szczegółowo omówiono algorytm postępowania w sytuacji zaistnienia zjawiska korupcyjnego, a także  zwrócono szczególną uwagę na zachowania, które mogą być odebrane przez petentów jako zachowania dające podstawę do uznania ich za prowokację, nakłanianie lub namawianie do wręczenia korzyści.

Celem szkolenia było zwiększenie kompetencji zawodowych pracowników sądu rejonowego w Pile w zakresie szeroko pojętej problematyki korupcji podczas wykonywania przez kuratorów obowiązków służbowych.

ZPiK/WP

• Mł. insp. Krzysztof Krzysztof Sawicki – kierownik Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile wraz z podkom. Robertem Matuszewskim stojący przed szkolonymi kuratorami z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Dorosłych w Pile