Inauguracja szkolenia podstawowego

W czwartek, 30 czerwca, dla 253 nowo przyjętych policjantów rozpoczęło się szkolenie zawodowe podstawowe.

Uroczysta inauguracja, z uwagi na dużą liczbę słuchaczy odbyła się w dwóch grupach. W pierwszej uczestniczyła Zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy, natomiast druga odbyła się z udziałem Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej. Ponadto w rozpoczęciu udział wzięli kierownicy komórek dydaktycznych oraz przedstawiciele kadry realizującej zajęcia na tym szkoleniu.

Podczas 144 dni szkoleniowych policjanci z garnizonów: lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego zdobywać będą podstawową wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych. Funkcjonariusze zapoznają się m.in. z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, poszukiwania osób i rzeczy, ujawniania sprawców przestępstw oraz teoretycznymi i praktycznymi aspektami skutecznego przeprowadzania interwencji policyjnych.

Szkolenie zakończy się w styczniu przyszłego roku egzaminem sprawdzającym wiedzę i umiejętności pozwalające na skuteczne wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w służbie prewencyjnej.

WP / WH

• Pani Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile przyjmuje meldunek od umundurowanego policjanta. W tle stoją słuchacze Szkoły Policji w Pile.
  • Sztandar Szkoły Policji w Pile. W tle stoją słuchacze w umundurowaniu ćwiczebnym.
  • Umundurowani policjantki i policjanci stoją w czasie uroczystej inauguracji szkolenia podstawowego.
  • Przemawia Pani Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile. Na drugim planie stoi umundurowana policjantka.
  • Pani Komendant Szkoły Policji w Pile przyjmuje meldunek od umundurowanego funkcjonariusza. Na pierwszym planie umundurowani policjantki i policjanci stojący w szyku w postawie zasadniczej.
  • Pani Komendant Szkoły Policji w Pile przemawia do uczestników uroczystej zbiórki. Na drugim planie stoją dwie umundurowane policjantki.
  • Umundurowani policjantki i policjanci stoją w czasie uroczystej inauguracji szkolenia podstawowego w auli Szkoły.