Pierwszy krok już za nimi

W dniu 23 czerwca 133 funkcjonariuszy z garnizonów: wielkopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego odebrało z rąk Komendanta Szkoły w zastępstwie Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Pile ds. dydaktycznych insp. Ryszarda Jakubowskiego świadectwa ukończenia szkolenia podstawowego.

Po blisko siedmiu miesiącach nauki (inauguracja miała miejsce 30 listopada 2021 r.), wyposażeni w podstawowe wiadomości i umiejętności, powrócili już do swoich macierzystych jednostek, gdzie rozpocznie się ich dalsza służba. Ta liczna grupa policjantów kończąca pierwszy, a zarazem jeden z wielu, etap swojej nauki, zasługuje na szczególne wyróżnienie z uwagi na bardzo dobre wyniki w nauce.

Ponadto, kilkunastu słuchaczy podczas pobytu w pilskiej Szkole Policji wzięło udział w różnorodnych przedsięwzięciach o charakterze charytatywnym, w tym w akcjach krwiodawstwa. Policjanci ci zostali uhonorowani za swoją postawę listami gratulacyjnymi.

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia podczas wykonywania trudnego i odpowiedzialnego zawodu policjanta.

WP/WH