Klasy o profilu policyjnym w pilskiej Szkole Policji.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odwiedzili naszą Szkołę. Była to doskonała okazja do zwiedzenia niedawno wyremontowanego budynku oraz obiektów wykorzystywanych podczas zajęć programowych.

Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze specyfiką funkcjonowania szkoły policyjnej, systemem szkolenia policjantów oraz bazą dydaktyczną placówki. Zgodnie z prośbami opiekunów poszczególnych grup, uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w kilku zajęciach warsztatowych.

Dla przedstawicieli klasy pierwszej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie zorganizowano następujące zajęcia:

• Podstawy kryminalistyki – podkom. Artur Pinkowski, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki;
  • Taktyka i techniki interwencji – nadkom. Robert Zagorowski, Adam Wrzeszcz, nauczyciele policyjni Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych
  • Podstawy cyberbezpieczeństwa – mł. insp. Jacek Słoński, kierownik Zakładu Kryminalnego.

Umundurowany funkcjonariusz prezentujący sposób ujawniania śladów.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie uczestniczyli w następujących zajęciach:

• Ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych – podkom. Marcin Mańczak, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i kryminalistyki
  • Postępowanie kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się do służby w Policji – podkom. Magdalena Pałys, Rzecznik Prasowy Komendanta Szkoły
  • Kryminalistyka ze szczególnym uwzględnieniem śladów biologicznych – podkom. Marcin Mańczak.

Uczniom przedstawiono również historię kilkudziesięcioletniego budynku Szkoły Policji w Pile, omówiono zakres szkolenia służb kryminalnych oraz zaprezentowano wybraną bazę dydaktyczną Szkoły.

Dziękujemy za odwiedziny!

WP/ MP

• Umundurowany funkcjonariusz prezentujący sposób oznaczania śladów
  • Goście obserwujący zajęcia z technik interwencyjnych