Krew dla mamy policjanta

W Szkole Policji w Pile odbyła się akcja krwiodawstwa po hasłem „Krew dla mamy policjanta”. W akcję włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Pile.

Na apel pilskiej jednostki Policji dotyczący pilnej potrzeby krwi, nasza Szkoła zareagowała niezwłocznie. Koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, przy wparciu samorządu słuchaczy, zorganizował akcję krwiodawstwa. Grupa 58 wolontariuszy – kadra Szkoły, słuchacze kursów specjalistycznych i szkolenia zawodowego podstawowego oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile oddali łącznie 24 litry krwi.

Akcja skierowana została na zgłoszoną potrzebę Pani Aliny – mamy policjanta, która przebywa na oddziale hematologii w pilskim Ars-Medicalu.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tak szczytną akcję. Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa. Należy jednak pamiętać o podaniu poniższych informacji:

dla Pani Aliny Kostki

Szpital Ars-Medical w Pile przy al. Wojska Polskiego 43

Oddział hematologii

Pamiętajmy! Ta pomoc nic nie kosztuje, a jest bezcennym, nieocenionym darem!

Dajemy przykład!

WP/ Magdalena Pałys

• Mężczyzna siedzący na fotelu z podłączoną aparaturą do oddawania krwi.
  • Grupa osób siedząca na fotelach oraz pielęgniarki przygotowujące ich do oddania krwi.
  • Umundurowana policjantka w trakcie zapisywania się do oddania krwi w punkcie rejestracyjnym.
  • Fiolki z zawartością oddanej przez policjantów krwią.
  • Trzech umundurowanych policjantów siedzi na krzesłach w sali.
  • Na pierwszym planie umundurowana policjantka, w tle dwóch policjantów na fotelach z podłączoną aparaturą do oddawania krwi.
  • Umundurowany policjant siedzi na krześle przy biurku. Po drugiej stronie biurka mężczyzna w białym fartuchu pisze na klawiaturze komputera.
  • Trzech umundurowanych policjantów siedzący na krzesłach w sali.
  • Umundurowany policjant w trakcie rejestracji jako dawca krwi. Za biurkiem siedzą trzy kobiety obsługujące punkt rejestracji honorowych krwiodawców.